NordPlus Horizontal projekti SPEDUCULT 5. projektikohtumine Göteborgis, Rootsis

20.-22. novembril 2019 toimus Speducult projektimeeskonna viies ja ühtlasi viimane kohtumine, seekord Göteborgis, Rootsis. Kohtumisel osalesid Eestist kuus Käo Põhikooli töötajat.

 

 

Kohtumise peamiseks võõrustajaks oli Eldorado keskus, mis on Göteborgi linna asutus erivajadustega inimestele. Keskuses on mitmeid erineva temaatikaga multisensooreid ruume, toimuvad erinevad vaba aja- ning kultuuritegevused, koolitatakse erivajadustega inimestega tegelevaid spetsialiste ning lapsevanemaid kommunikatsiooni ja suhtlemise alal. Eldorado asub majas nimega Dalheimers Hus, kus on ka teisi asutusi ja teenuseid sh ligipääsetav kohvik, kus saavad einestada kõik – vajadusel abistab personal külastajaid (ka näiteks toidu püreestamisega või muude vajalike toimingutega). Eldorado keskus sai uued ruumid Dalheimer Husi majja alles äsja, remont valmis 2019. aasta sügisel.

Seekordse kohtumise eesmärgiks oli tagasivaade projektile ning tulemuste esitlemine. Jagati kahe aasta jooksul saadud kogemusi ettekannete, piltide ning videote abil. Samuti tehti otsuseid, mil viisil jagada läbiviidud multisensoorsete keskkondade teemalise uurimuse tulemusi ning kuulati erinevate projektipartnerite ettekandeid (interaktiivsetest vahenditest, arvutimängudest, multisensoorsetest keskkondadest). Arutati võimalusi ja soove järgmise Nordplus Horizontal projekti käivitamiseks.

Lisaks saime ka ise erinevaid multisensoorseid kogemusi. Esimese päeva õhtul osalesime Eldorado keskuse muusikakohvikus (toimub üle nädala kolmapäeviti), kuhu on oodatud kõik soovijad ning erivajadustega inimestel on võimalus tantsida, laval esineda ja pille mängida. Kolmandal päeval olime palutud publikuks kabaree-etendusele, kus keskuse teenusekasutajad koos juhendajatega näitlesid ja musitseerisid.

Huvitav ning lõbus kogemus oli teisel kohtumise päeval tantsuline töötuba Spinn Dance Companys, kus meid võttis vastu juhendaja ja tantsustuudio omanik Veera Suvalo Grimberg. Tegemist on professionaalse tantsustuudioga, kus saavad tantsida kõik, ka erivajadustega inimesed. Stuudios toimub erinevaid töötubasid ning lavastatakse modernseid tantsuetendusi. Oma projektimeeskonnaga proovisime läbi hulga põnevaid harjutusi ja kogesime taaskord koostegemise rõõmu.