Käo meeskond külastas ha-bilitatsioonikeskuseid Stockholmis, Rootsis

Käo meeskonnal avanes suurepärane võimalus külastada erinevaid ha-bilitatsioonikeskuseid Stockholmis, Rootsis ajavahemikul 20.-21. märtsil 2019. 

Esimeseks asutuseks valisime ha-bilitatsiooni ressursikeskuse (Habiliteringens resurscenter), kus saime väga hea ülevaate erinevatest abivahenditest. Vahendite hulgas hakkasid eriti silma kommunikatsiooniabivahendid, mis toetavad igapäevatoimingutega toimetulemist. Lisaks oli võimalus vaadata ja proovida surveveste, raskustekke jmt, mis sobivad just autismispektrihäirega teenusekasutajatele. 

Teisel päeval oli meil võimalus külastada KommSyn Stockholmi abivahendikeskust, kus oli samuti lai valik erinevaid alternatiivkommunikatsiooni vahendeid. Meid võttis lahkelt vastu Viire Kase, kes tegutseb vastuvõtvas asutuses logopeedina. Saime väga hea ülevaate erienvate abivahendite rakendamisvõimalustest. Erilist huvi tundsime tahvelarvutite rakenduste vastu. 

Viimase asutusena oodati meid ühte konduktiivpedagoogika põhimõtteid rakendavasse erivajadustega laste kooli Jorielskolanisse. Leidsime koolis ringi vaadates väga palju tuttavat. Kasutusel olid erinevad abivahendid nii suhtlemiseks, liikumiseks kui ka orienteerumiseks. Koolis saime ülevaate kohandatud keskkonnast ning nii individuaalsetest- kui ka rühmategevustest. 

Fotod ha-bilitatsiooni ressursikeskusest Stockholmis, Rootsis
Fotod KommSyn Stockholmi keskusest Stockholmis, Rootsis.
Fotod Jorielskolan koolist, Stockholmis, Rootsis